PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk
535 797 717
535 925 919
PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk

Szkolimy się! TOEFL na tapecie.

Krótka relacja z intensywnego szkolenia Propell TOEFL,  na które cyklicznie uczęszczają lektorzy Prestige Lingua.

Agata Kłos

Radek – nasz optymistyczny lektor, Marta- zwariowana anglistka, Zuza- po prostu anglofil i Asia, nasza Asia, która jest z nami od zawsze. Co łączy tę czwórkę?
A to, że połączyli swoją wspólną pasję do nauczania języka, żądni dalszej wiedzy, w miniony dość wczesny sobotni poranek postanowili podbić stolicę i uczestniczyć w szkoleniu Propell® Workshop for TOEFL®iBT!.
toefl

Po przyjemnej podróży dumą naszej kolei, czym jest Pendolino ( Radek do tej pory nie może wyjść z ekscytacji tym środkiem transportu), odbyli 8 godzinne warsztaty gdzie pogłębiali swoją wiedzę nt. dydaktycznych wskazówek dotyczących przygotowania do egzaminu TOEFL. Cały wykład był prowadzony przez 13 nauczycieli z całego kraju w języku angielskim.

Największym pozytywnym doświadczeniem dla naszej przebojowej czwórki była wymiana spostrzeżeń pomiędzy egzaminatorami a egzaminowanymi, którzy również byli obecni podczas warsztatów, dzięki czemu jego treść, treść wykładu nie była oparta jedynie na „suchych” faktach. Oprócz przedstawionej struktury testu, jego punktowania, ładnych dziewczyn ( dobrze się domyślacie…to były spostrzeżenia Radka), rodzajów ćwiczeń do zastosowania w klasach przygotowujących się do egzaminu TOEFL, również odbyła się debata dotycząca korzyści przystąpienia do tego typu egzaminu przez uczniów. Plusów, wciąż jest wiele i jeszcze więcej a egzamin TOEFL– nadal liderem na rynku wśród testów językowych. Jakie wrażenie całość wywarła na naszych lektorach? Wymiana doświadczeń z prowadzącymi jak i środowiskiem nauczycieli- jak najbardziej na plus, teoretyczne przekazanie informacji dotyczącej struktury egzaminu- również plus. A jakie wrażenie zrobiła stolica..? Po otrzymaniu certyfikatów ze szkolenia oraz obfitym obiedzie, na którym królowały dania chińskie, znów złota czwórka wsiadła do Pendolino, zmęczona, ale szczęśliwa z utęsknieniem już wyczekiwała kiedy pojawi się widok stoczniowych żurawi a i wiatr morski powieje…to wszystko tłumaczy 🙂

Koniec końców wyjazd się udał, szkolenie odbyło się wedle oczekiwań   (pozytywnych oczywiście) i  zapewne na jednym tak pożytecznym o poszerzanie wiedzy wyjeździe się nie skończy. A nasz zespół ….uwielbia poszerzać swoje horyzonty aby z dumą tę wiedzę Wam Kursanci przekazywać 🙂