PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua
535 797 717
535 925 919
PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua

5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego w jego naturalnym środowisku

obóz w UK młodzież

Nauka języka obcego za granicą? Dla jednych wizja zagranicznego pobytu jest fascynująca, dla innych może być przerażająca. No, ale gdzie, jeśli nie za granicą, najlepiej jest ćwiczyć nasze językowe umiejętności Nie tylko podróżnik wyjeżdżający za granicę, ale każdy młody człowiek powinien inwestować w naukę języków. W końcu język angielski coraz częściej okazuje się być niezbędnym nie tylko w podróży. Znając język angielski mamy zdecydowanie więcej możliwości w życiu. Ewentualne kontakty biznesowe mogą okazać się głębsze, co za tym idzie bardziej owocne. Przed studentami stoją otworem wyjazdy w ramach zagranicznej wymiany i możliwości poznawania nowych osób. Dlatego warto zdecydować się na doszlifowanie języka i wyjechać na kurs lub obóz językowy za granicę. Dlaczego jeszcze? Poznajcie nasze powody!

Zanurzysz się w języku

Pobyt w kraju, w którym mówi się językiem, którego chcesz się nauczyć, jest idealnym sposobem na ćwiczenie swoich umiejętności. Dzięki obecności wśród „lokalsów” wydobędziesz z głowy całą „zmagazynowaną” wiedzę nabytą podczas lat nauki języka. Ponieważ będziesz (w całkiem przyjemny sposób) zmuszony nieustannie mówić w tym języku, Co więcej, przyjdzie Ci to z dużo większą łatwością.

Nawiążesz nowe znajomości

Pobyt za granicą jest świetną okazją, aby nawiązać nowe znajomości. Podróżowanie, wymiana, nauka w szkole językowej czy praca – na swojej drodze na pewno spotkasz ciekawe osoby z całego świata, znajdujące się w podobnej sytuacji, jak Ty. Przyjaźnie zawarte za granicą mogą trwać latami, dając możliwość wzajemnego odwiedzania się w różnych krajach.

Zdobędziesz nowe kompetencje

W dzisiejszym świecie, co raz więcej firm i korporacji wymaga płynnego posługiwania się językiem obcym. Płynna znajomość języka angielskiego, komunikatywność, niezależność, ciekawość świata – doświadczenie zdobyte w czasie pobytu za granicą pozwoli Ci wzbogacić swoje CV o nowe kompetencje i umiejętności, które są bardzo cenione przez pracodawców.

To świetne wakacje

Co do zasady każda okazja jest dobra, żeby wyruszyć za granicę i podszlifować swoje językowe umiejętności. Chcąc połączyć przyjemne (podróże), z pożytecznym (nauka języka), warto rozważyć udział w obozie językową. Taką możliwość oferuje na przykład nasza szkoła. W tym roku wybieramy się zarówno do Bournemouth, jak i do Londynu. Nauka w takich warunkach może być przyjemna, tym bardziej że nauczają w niej wykwalifikowani native speakerzy z całej Europy.

Odkrywanie nieznanego

Pobyt za granicą jest również świetną szansą, aby odkryć inną kulturę. Inna historia, inny sposób życia, inna mentalność… Zaadaptowanie się w nowym miejscu, odszyfrowywanie lokalnej kultury, słów, wyrażeń, gestów, zachowań, jest cennym doświadczeniem, które pozwoli Ci inaczej spojrzeć na otaczającą Cię rzeczywistość.

Leave A Comment