PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk
535 797 717
535 925 919
PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk

9 powodów, dla których warto wybrać naukę w Prestige Lingua

Joanna Gabryś-Trybała
Joanna Gabryś-Trybała

1. Czym się kierujemy tworząc grupę?

Powiem Wam jak to wygląda u nas. Przede wszystkim:

  • poziom –  ten sam, lub zbliżony. Bywa jednak, że osoby są na tym samym poziomie, jednak jedna z nich lepiej się czuje w gawędzeniu, inna ogląda filmy ze zrozumieniem, a jeszcze kolejna jest świetna w gramatyce i wciąż jest to ten sam poziom
  • ten sam cel – czyli albo pracujemy by zdać egzaminy możliwie najlepiej albo szlifujemy umiejętności konwersacyjne, chyba że zależy nam tradycyjnym podejściu do tematu i wtedy skupiamy się na czytaniu, pisaniu, gramatyce i mówieniu w tym samym stopniu
  • wiek  – rozumiemy, że osoba w „kwiecie wieku” oraz licealista niekoniecznie będą się interesowali tymi samymi sprawami. Nie będą zatem w tej samej grupie. I kropka!

2. Podchodzimy twórczo do nauczania

Czy „przerabiamy” podręcznik? Po kolei, strona za stroną i każda osoba odczytuje swoją kwestię? – takiej metodzie mówimy stanowcze NIE!

W Prestige Lingua lektor podchodzi do tematu bardziej twórczo. Zajęcia są prowadzone w oparciu o aktualne artykuły z prasy czy też internetu, filmiki TED. Każda lekcja wnosi wartość dodaną czyli rozmowę na tematy interesujące i bieżące. Po takiej lekcji mamy motywację i świadomość, że j. obcy jest świetnym narzędziem do osiągania celi  jakim mogą być na przykład podróże, studia za granicą, awans w pracy…..

3. Stawiamy na wykwalifikowanych ludzi z pasją!

Zdradzimy Wam, że głównym kryterium wyboru danego lektora, wcale nie jest dyplom potwierdzający odpowiednie kwalifikacje. Ani też to, że lektor by rok w Anglii i nauczył się rozmawiać?

W Prestige Lingua, oczywiście dbamy  jakoś nauczania i lektorzy posiadają wymagane do tego kwalifikacje, ale dodatkowo każdy z nich jest ciekawą osobą, mającą swoje pasje, swojego bzika i zarażającą entuzjazmem. Każdy lektor jest indywidualnością, która przede wszystkim lubi ludzi i kocha dzielić się wiedzą!

4. Czuwamy nad Twoimi postępami w nauce

W Prestige Lingua przede wszystkim lektor dba, by każdy czynił postępy. Sprawdzając to na bieżąco, czy to króciutkimi „wejścióweczkami”, czy rozmawiając i zadając pytania. Czasem się frustruje, ale częściej ma satysfakcję. A potem metodyk, który dba, by wszystkie cele były zrealizowane. A nad wszystkim czuwa Dyrektor Zarządzająca, która analizuje ankiety, wypytuje lektorów i metodyków oraz rozmawia ze Słuchaczami, upewniając się, że SIĘ UCZYCIE!

5. Tworzymy niewielkie grupy

Im nas więcej tym rzecz jasna taniej, ale szanse, że się odezwiesz więcej niż jeden raz mniejsze…… Natomiast większe są szanse, że lekcje są przeprowadzane w formie wykładu. Brzmi Interesująco? Nie sądzę! 🙂
Dlatego u nas kładziemy nacisk na to, by zajęcia odbywały sięw grupie liczącej do 7 maksymalnie osób. I tyle na ten temat.

6. Mamy misję, myśl przewodnią!

Dla nas jest ważnych kilka rzeczy:

  1. Język obcy jest narzędziem a nie celem samym w sobie i stąd wypływa punkt nr 2
  2. Uczymy dodając do nauki języka wartość, jaką jest wiedza – czyli skupiamy się również na samorozwoju, tworząc zajęcia oparte o ciekawe treści
  3. Wiemy, że nie zrobimy z Ciebie native speakera….sorry. I wiemy, że każdy robi błędy. Wiemy też, że lepiej je robić i mówić – niż nic nie mówić .

7. Uczymy w kontekście

Czy może obiecują, że nauczysz się języka w miesiąc – wystarczy włożyć pod poduszkę książkę? My wierzymy, w uczenie zbliżone do intuicyjnego. Tzn. bardziej w poprawianie niż wypełnianie testów. Większość z nas przyswoiła słowo „szedłem” gdy nas poprawiano. Prawda?

Ważne jest też, by uczyć się języka w oparciu o treści prawdziwie nas angażujące, o których mamy już pewną wiedzę, chcemy ja zgłębić albo te posiąść. Uczenie się w kontekście.

Wierzymy jeszcze w „słuchanki” odsłuchiwanie krótkich nagranych treści kilkukrotnie i jak zwykle uczenie się poprzez kontekst.

8. Jesteśmy elastyczni Co robić, gdy nie mogę przyjść? Czy moje lekcja przepada?

W Prestige Lingua nie przepadają zajęcia! Wystarczy, że odpowiednio wcześnie poinformujesz nasze biuro, a dostaniesz informacje, kiedy możesz odpracować swoje godziny.

9. Jeśli dalej się wahasz, może to Cię przekona

My mamy parę naprawdę MOCNYCH plusów:

  • jednym z udogodnień jest aplikacja quizlet, w którą lektor wpisuje słówka i zwroty podczas zajęć, Ty je otrzymujesz na swój telefon lub e-mail i możesz w 100% skupić się na zajęciach i nie roniąc ani jednego słówka
  • zajęciom towarzyszy pyszna, świeżo parzona kawa, herbata i  podobno najlepsze w mieście brownie
  • połączenie starego z nowym czyli  stylowe  wnętrza i technologia
  • a przede wszystkim miła atmosfera