9 sposobów na przyspieszenie postępów w nauce języka angielskiego

Wiosna nastraja twórczo i motywuje do pracy. Mnie zmotywowła do tego wpisu na przykład. Mam nadzieję, że Wy również spojrzycie w swoje postanowienia noworoczne, odświeżycie i nieco przyspieszycie w temacie – nauczę się języka obcego. Poprawię swój angielski. Albo rosyjski. Albo niemiecki. Albo…

Postanowiłam dziś zapoczątkować cykl: 9 sposobów na przyspieszenie postępów w nauce języka obcego. I dziś przedstawiam pierwszy z nich:

Joanna Gabryś-Trybała
Joanna Gabryś-Trybała
  1. O swojej pasji czytaj po angielsku.

  • Zapewne masz jakieś hobby, pasje, zainteresowania. Czytaj o np jodze, architekturze, a może nawet o średniowiecznej broni białej w języku angielskim.
  • Jeśli temat będzie Cię ciekawił czy inspirował – z przyjemnością przeczytasz na początek artykuł, kolejna będzie książka.
  • Jeśli pracujesz to zapewne nieźle znasz się na tym co robisz. Może nawet jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Wykorzystaj to! Czytaj dostępne artykuły branżowe w języku angielskim.

Wiedza czy też orientacja w temacie, w którym bez trudu poruszasz się w języku polskim, dodatkowo zmotywuje Cię do poznawania nowych treści w obcym języku. Będzie to doskonała szansa na skonfrontowanie swoich wiadomości, a nawet nauczeniu się czegoś nowego!

Zasada numer 1:

Nauka musi kojrzyć Ci się z przyjemnością!