PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua
535 925 919
535 797 717
PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua

9 sposobów na przyspieszenie postępów w nauce jezyka obcego – ciag dalszy

Joanna Gabryś-Trybała

Hello Bunnies 🙂

Dziś środa, więc czas na kolejny sposób na  przyspieszenie postępów w nauce jezyka obcego.  Dziś na tapecie zapamietywanie słówek, a nawet zwrotów. Wiadoma to rzecz, że najlepiej się je zapamiętuje w kontekście. Zwłaszcza jeśli towarzyszą temu emocje i skojarzenia.  Związane na przyład z piosenką lub filmem.

Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto lata temu nie nie podśpiewywał wraz z młodziutką Britney Spears “…hit me baby one more time…”. Albo z Shakirą, niewiele starszą, “…my  hips don’t lie..”

Dzięki tym dwóm blond artystkom świat nauczył się i zdziwił, że Britney chce być uderzona jeszcze raz, natomiast biodra Shakiry nie kłamią…. taaaaaa…….. o skojarzeniach i mnemotechnikach opowiem Wam w innym wpisie, bo rzecz ta warta jest uwagi.

Jeśli natomiast wyobraźnia nas zawiedzie i wciąż trudno nam zapamiętać słówka, nie pozostaje nic innego jak powtarzać je często i gęsto. I tu na przeciw wychodzi nam nasza ulubiona aplikacja Quizlet.  Bawmy się tymi słówkami, grajmy nimi, czytajmy je i powtarzajmy na głos. Jest bowiem udowodnone by słówko weszło do naszego wewnętrznego banku słówek, naszej pamięci długiej, należy “spotkać” się z nimi około 16 razy. Gdy nowe słowo zobaczymy 4 razy, 4 razy je powiemy, 4 razy je usłyszymy i 4 razy przeczytamy będzie  NASZE. 🙂

Powodzenia!