PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua
535 925 919
535 797 717
ul. Grażyny 10/2
ul.Lawendowe Wzgórze 24
PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua

9 sposobów na przyspieszenie postępów w nauce jezyka obcego – część ósma

Dziś ósma metoda z dziewięciu. Chciałabym Was przekonać, byście skoncentrowali się na tym, co już potraficie. Jakie już znacie zwroty, struktury i słowa. Nie stresujcie się, że tak wiele jest jeszcze przed Wami. Zapomnijcie proszę, że 16 czasów, że mowa zależna i strona bierna

Joanna Gabryś-Trybała
Joanna Gabryś-Trybała

Znam osobę, która sobie świetnie poczyna z j. angielskim, ale jest przekonana, że jest kiepściutko. Jej mąż się śmieje, że to dlatego, bo gdy B. ogląda BBC to niektórzy mają lepsze słownictwo od niej 😉 . Znajoma ta, mogłaby w zasadzie prowadzić konferencje w swojej branży. Jest wyjątkowym specjalistą z unikalną wiedzą i jej angielski jest wystarczająco dobry by tą wiedzą się dzielić. Jednak B. jest skupiona na tym czego nie potrafi i w związku z tym, na konferencjach nie będzie się dzielić swoja wiedzą. A szkoda.

D. często wyjeżdża za granicę. Potrafi już wiele. Wie jak poprosić o dodatkowy cukier do kawy, wie jak zarezerwować miejsce przy oknie. Wie jak porozmawiać o systemie politycznym w Tajlandii oraz o literackim noblu. Wie bo ma wiedzę i znajmość odpowiednich słów. Ale nie. Nie porozmawia i nie będzie zawierał nowych znajomości. Czemu? Bo myli mu się present perfect z simple past……..szkoda.

Proszę Was skupcie się na tym co potraficie i wdrżajcie w życie.  Korzystajcie z tego co umiecie. Nauka języka obcego to nie jest tak, że jest punkt A – nie umiesz nic i nic nie mówisz, oraz punkt Z – umiesz i mówisz. Jest jeszcze  punkt B, F, K gdzie umiesz coraz więcej i możesz tego śmiało używać.

Remember! Use your English now!