PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk
535 797 717
535 925 919
PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk

Czy możliwe jest, aby grupa konwersacyjna uczyła się nieprzerwanie od 10 lat?

IMG 6975

Tak. I mamy na to dowód.

Dokładnie w styczniu 2011 roku wystartowała grupa oparta o autorski program założycielki Prestige Lingua – Joanny Gabryś-Trybały i pewną ideę…

O tym za chwilę, najpierw opowiemy o założeniu, jakie przyświecało Joannie, gdy tworzyła kolejny kurs w swojej szkole.

Było jasne, że w grę nie wchodziła żadna nudna grupa, której program bazowałby na podręcznikach, wkuwaniu słówek na pamięć i siedzeniu nad fiszkami w wolnym czasie.

IMAG0212

 

Chcieliśmy, aby podczas zajęć panowała rodzinna i ciepła atmosfera, aby spotkania były dla kursantów przyjemnością, na których nauka języka bazowałaby na swobodnej rozmowie – takiej, jakie często toczą się w kawiarniach. Celem było właśnie połączenie na kursie przyjemnego z pożytecznym.

Z takim zamysłem powstała grupa dla Ladies. Tylko dla pań, aby czuły się komfortowo i swobodnie w takim babskim gronie 🙂 A przy tym mogły rozwijać się językowo.

 

Co się okazało, zajęcia szybko nabrały formy spotkań towarzyskich, z kawą orzechową i domowym brownie. A dyskusje, jakie sobie serwowały, skupiały się wokół ciekawych, przeróżnych historii, czy tematów dotyczących obecnych wydarzeń.

Dowód?

104884356 266182097778883 1696301852389667832 n

Na jednych z pierwszych zajęć panie rozmawiały po angielsku o butelce szampana, która przeleżała na dnie Bałtyku przez ponad 200 lat, ukryta w cieniu zatopionego statku.

Innym razem komentowały malarstwo symboliczne Fridy Kahlo, najnowsze doniesienia ze świata nauki, czy sytuację z międzynarodowej sceny politycznej.

IMG 20151010 WA0000

Jak się z czasem okazało, wszystkie „Lejdiski” uwielbiają także podróżować. To dlatego wspólnie zaczęły wyjeżdżać na wycieczki. Udało im się zwiedzić razem Edynburg, spokojne i ciche Kawkowo oraz przepiękne Żuławy. Wyjazdom zawsze towarzyszył akompaniament języka angielskiego.IMG 7141

Wiemy doskonale, że nie ma lepszej formy nauki niż komunikacja i dyskusja, a gdy do tego wszystkiego dochodzą ambicje i chęci – nic już nie stoi na przeszkodzie, by wnosić się na wyższe poziomy.

Ladies to kobiety z różnymi doświadczeniami, poglądami, zainteresowaniami, które zrzesza jeden wspólny cel…DSCF7802 1

… praktyczna nauka języka bez nadmiaru reguł, które onieśmielają i zabijają kreatywność.

Każde spotkanie, każdy wyjazd to kolejna nowa opowieść, która zawsze skłania do refleksji i nosi miano „prestiżowej”.