Dlaczego kodowanie? Dlaczego nie? 

Język kodowania jest dla nas tak samo językiem obcym, jak język angielski czy niemiecki. Aby otworzył się dla nas współczesny świat, potrzebujemy obok języka angielskiego znać i być biegłym w języku programistów. A najlepiej połączyć te dwa języki w jedność. Tak by zgodnie z naszą misją, stały się narzędziami w zdobywaniu świata.

Przeprowadziliśmy (Prestige Lingua wspólnie z firmą Epam) pilotażowy warsztat w klubie Wrzeszczak, którego celem było wprowadzenie młodzieży w świat programowania. Podczas zajęć uczestnicy pod okiem dwóch trenerów uczyli się programować OZOBOTY – małe roboty, które pomogły dzieciom wkroczyć w świat zero jedynkowy 😉

Po krótkim instruktażu i opanowaniu podstawowych komend, z których część była również w języku angielskim, wprawiliśmy w ruch te zmyślne maszynki. Na twarzach małych inżynierów pojawiły się zdumienie, niedowierzanie, a zaraz potem triumfalne uśmiechy. Jak zwykle nasze dzieciaki doskonale poradziły sobie z nowymi wyzwaniami. Rozpoczęliśmy podbój cyfrowego świata!  Zajęcia okazały się wielkim sukcesem. Kolejne już w najbliższy czwartek! Co prawda miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki ale nie martwcie się kolejne warsztaty programowania ozobotów w Prestige Lingua już niebawem!

Serdecznie dziękujemy firmie Epam za współpracę, udostępnienie OZOBOTÓW oraz wspaniałą pracę trenerów!