PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua
535 797 717
535 925 919
PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua

Dlaczego kodowanie? Dlaczego nie? 

Język kodowania jest dla nas tak samo językiem obcym, jak język angielski czy niemiecki. Aby otworzył się dla nas współczesny świat, potrzebujemy obok języka angielskiego znać i być biegłym w języku programistów. A najlepiej połączyć te dwa języki w jedność. Tak by zgodnie z naszą misją, stały się narzędziami w zdobywaniu świata.

Przeprowadziliśmy (Prestige Lingua wspólnie z firmą Epam) pilotażowy warsztat w klubie Wrzeszczak, którego celem było wprowadzenie młodzieży w świat programowania. Podczas zajęć uczestnicy pod okiem dwóch trenerów uczyli się programować OZOBOTY – małe roboty, które pomogły dzieciom wkroczyć w świat zero jedynkowy 😉

Po krótkim instruktażu i opanowaniu podstawowych komend, z których część była również w języku angielskim, wprawiliśmy w ruch te zmyślne maszynki. Na twarzach małych inżynierów pojawiły się zdumienie, niedowierzanie, a zaraz potem triumfalne uśmiechy. Jak zwykle nasze dzieciaki doskonale poradziły sobie z nowymi wyzwaniami. Rozpoczęliśmy podbój cyfrowego świata!  Zajęcia okazały się wielkim sukcesem. Kolejne już w najbliższy czwartek! Co prawda miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki ale nie martwcie się kolejne warsztaty programowania ozobotów w Prestige Lingua już niebawem!

Serdecznie dziękujemy firmie Epam za współpracę, udostępnienie OZOBOTÓW oraz wspaniałą pracę trenerów!