PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk
535 797 717
535 925 919
PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk

Pięć powodów dla których warto wysłać dziecko na półkolonię

children g0df7b2eb4 1920

Półkolonie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Nie ma się temu, co dziwić, bo warto w okresie pandemii zapewnić dziecku trochę odpoczynku. Kwarantanny, zdalne lekcji i ilość czasu spędzanego przed ekranem dała się we znaki nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Półkolonie zatem wydają się zaś być idealną ku temu okazją, by wypocząć. Dlaczego warto? Istnieje co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście, powodów, dla których warto wysłać dziecko na półkolonię. Jakich ? Już spieszymy z odpowiedzią.

Przebywanie w grupie

Ogromną zaletą półkolonii dla dzieci jest możliwość integracji w środowisku pozaszkolnym. Zabawa i walor dydaktyczny świetnie uczy współpracy, komunikacji, sztuki kompromisu i rozwiązywania konfliktów. W grupie trzeba przecież działać drużynowo, szanować innych, stosować się do wspólnie ustalonych zasad. Dziecko, które poznaje osoby z różnych środowisk, staje się bardziej otwarte i łatwiej nawiązuje kontakty. W wielu wypadkach jest także stałym i skutecznym sposobem na walkę z nieśmiałością.

Aktywny czas z daleka od monitora

Zmorą wielu rodziców jest zbyt częste obcowanie dziecka z komputerem, telefonem czy tabletem. Na co dzień czasem trudno nad tym zapanować i odciągnąć młodego człowieka sprzed ekranu. Półkolonie dla dzieci to idealny sposób na zmianę w tym zakresie. Uczestnicy spędzają czas aktywnie, bez tego typu urządzeń poznając nowe sposoby spędzania czasu. Rodzice mają więc pewność, że ich pociecha częściej przebywa na innych aktywnościach niż z nosem przed monitorem. Ilość rozmaitych atrakcji i zajęć pozwala także otworzyć się na inne formy spędzania wolnego czasu i odkryć w sobie nowe pasje.

Wiedza i umiejętności

Półkolonie to doskonały sposób na nabycie wielu umiejętności. W ostatnich latach bardzo popularne są tematyczne półkolonie dla dzieci ukierunkowaną na konkretną dziedzinę, np. sport, muzykę, naukę języka obcego, taniec, malarstwo. Warto zastanowić się nad tym, jaka forma rozrywki ma szansę przypaść naszemu dziecku do gustu. Zwłaszcza że podczas półkolonii organizowane są także różnego rodzaju gry i zabawy, podczas których dziecko może się także uczyć poprzez zabawę.

Wspomnienia i przyjaźnie

Półkolonie dla dzieci to zawsze ogrom wspomnień. Mnóstwo dorosłych dziś osób z nieskrywanym wzruszeniem opowiada o wyjazdach z czasów dzieciństwa i młodości. Półkolonie są też okazją do nawiązania nowych relacji i budowania długoletnich przyjaźni. W dzisiejszych czasach, przy szerokiej dostępności do telefonów i Internetu, utrzymywanie znajomości nie jest niczym trudnym, a dostarcza ogromnej frajdy.

Niewielkie koszty i święty spokój

Warto mieć na uwadze to, jakie koszty są związane z wysłaniem dziecka na półkolonie. Okazuje się, że mogą mieć różną cenę, w zależności od miejsca, w którym są organizowane, a także od form rozrywek, z którymi się wiążą. Niektóre półkolonie mają charakter edukacyjny. Mowa tu na przykład o półkoloniach sportowych bądź językowych. Oferty półkolonii są zróżnicowane nie tylko tematycznie, ale i cenowo. W przypadku 5-dniowych ofert widełki rozpoczynają się od około 400 zł, a kończą niekiedy na kwotach w granicach 1000 zł.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wysyłając dziecko na półkolonie, należy pamiętać o dokonaniu wcześniejszego zapisu dziecka. Dzieci warto zapisywać na z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W przeciwnym razie może nie być miejsca dla dziecka. Ilość miejsc jest bowiem ściśle ograniczona. Jeżeli chętnych mimo wszystko jest za dużo, organizator może zdecydować o odbyciu półkolonii w dwóch różnych terminach. Wówczas w wypoczynku będzie mogło wziąć udział naprawdę wiele dzieci.