PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua
535 797 717
535 925 919
PrestigeLinguaPrestigeLinguaPrestigeLingua

Do absolwentów szkół podstawowych!

Jesteście już krok dalej na edukacyjnej ścieżce. Pozostawiliście za sobą etap podstawówki, a otworzyliście kolejny…

Mamy nadzieję, że jesteście tam, gdzie chcieliście być — w swojej wymarzonej szkole ponadpodstawowej. Wierzymy, że to tutaj z radością będziecie kontynuować swój rozwój, zdobywać nowe doświadczenia, wiedzę i zainteresowania. Że spotkacie na swojej drodze inspirujących nauczycieli, którzy zapalą w Was iskrę do odkrywania świata i podążania za tym, co podpowiada serce. Że zyskacie w szkole nowych przyjaciół i fajne towarzystwo, które po latach z sentymentem i uśmiechem na twarzy będziecie wspominać.

Myślami jesteśmy również z tymi uczniami, którzy wylądowali niekoniecznie tam, gdzie chcieli. Mamy świadomość, że rekrutacja do nowej szkoły mogła nie pójść po Waszej myśli. Przede wszystkim — głowa do góry! Jesteście młodzi i spokojnie zdążycie jeszcze na nowo zaprojektować swoje życie. To głównie dla Was piszemy ten komunikat…

Egzamin ósmoklasisty był pierwszym Waszym tak ważnym doświadczeniem. To jego wynik nadał dalszy bieg wydarzeń. To on sprawił, że jesteście tu, gdzie jesteście.

Być może pytania egzaminacyjne Wam nie podpasowały, a może macie poczucie, że nie przyłożyliście się do niego tak, jak chcieliście? Cóż, egzamin po ósmej klasie rządzi się swoimi prawami. Jest bez poprawek i wpływa na Wasze dalsze losy edukacyjne.

Z naszej perspektywy to szalenie ważny egzamin. Jest trochę jak wyznaczenie kierunku przyszłości.

Ale przeszłości nie da się cofnąć, więc nie ma co patrzeć na ósmą klasę i egzamin, bo to już za Wami. Idzie nowe, a wraz z tym większa motywacja do zmian i nadaniu życiu konkretnego kierunku.

Przed Wami jeszcze kilka ważnych egzaminów. Za 4 lata (w liceum) lub 5 lat (w technikum) staniecie twarzą w twarz z maturą. Od tego jak ją zdacie, zależy, na jakie studia się dostaniecie. Na studiach również czekają Was egzaminy. Licencyjny, a potem magisterski.

Jak widzicie, jesteście dopiero na początku swojej edukacyjnej kariery. Możecie w każdym momencie nadać nowy bieg wydarzeniom. Jeśli teraz dostaliście trochę po plecach, bo znaleźliście się w szkole przypadkowej, a nie tej wymarzonej, to szczególnie chcielibyśmy Was zmotywować do dalszej nauki, zwłaszcza systematycznej. Mając jasny cel — do jakiego liceum chcecie iść, nie zejdziecie z obranej ścieżki. Przeciwnie — to będzie Wasze paliwo do maksymalnego przygotowania się do matury.

Dlaczego to takie ważne?

Całe życie przed Wami. Zdobycie wymarzonego zawodu nie tylko zapewni Wam dostatek i świetne zarobki, ale również satysfakcję. Dużo prawdy jest w powiedzeniu chińskiego myśliciela i filozofa — Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu”. 

Tego Wam gorąco życzymy :). Póki co jesteście absolwentami podstawówki. Gratulujemy zmierzenia się z pierwszym, ważnym Waszym egzaminem ósmoklasisty. Trzymamy za Was mocno kciuki, abyście jak burza szli przez kolejne etapy edukacji, zbierając po drodze najlepsze owoce Waszej pracy. Kibicujemy Waszej wewnętrznej motywacji do zbierania wiedzy i poszerzania swoich horyzontów. 

Mamy nadzieję, że nowa szkoła pozwoliła Wam odkryć Wasze talenty i drzemiący w Was potencjał. Pamiętajcie, że najlepsze przed Wami, o ile postaracie się trzymać zawsze kurs na sukces. Wasz sukces.

Psst… A jeśli czujecie, że przyda się Wam wsparcie w najlepszym przygotowaniu do matury z angielskiego, to machamy do Was ciepło. Nasze prestiżowe kursy językowe, najlepsi lektorzy w mieście, nasze wieloletnie doświadczenie i sukcesy w nauczaniu pozwalają nam dawać sobie prawo o najlepszego przygotowania Was do jednego z ważniejszych życiowych egzaminów. Zweryfikujcie decyzję z rodzicami i zapraszamy pod nasze skrzydła. Przynajmniej jeden egzamin będzie przez Was zaopiekowany i pewny na 100%

Leave A Comment