PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk
535 797 717
535 925 919
PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk

Egzamin Ósmoklasisty, czyli akcja E8

Prestiqe-Lingua-ósmoklasistka-młodzież-png

Czy Twoje dziecko w tym roku szkolnym zmierzy się z egzaminem ósmoklasisty?

Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, zostań z nami, bo chcemy Ci coś istotnego uświadomić.

Nie będziemy Cię straszyć, niepokoić i stresować. Przeciwnie, zależy nam, aby dać Ci wytchnienie i poczucie wsparcia związanego ze wzięciem na siebie odpowiedzialności za przygotowanie Twojej pociechy do śpiewającego zdania egzaminu z angielskiego na koniec ósmej klasy.

Prawdopodobnie razem z dzieckiem macie wytypowaną szkołę marzeń. Oczami wyobraźni widzisz, jak za rok idzie do niej, by odnosić kolejne sukcesy edukacyjne. Piękna wizja… Ale zanim się urzeczywistni, Twoje dziecko czeka rekrutacja do tej szkoły, a jeszcze wcześniej egzamin kończący podstawówkę i całkiem sporo przygotowań. Jest tutaj kilka pułapek. Z jednej strony dość brutalny system oceniania, gdzie nawet 0,5 punkt ma znaczenie. A z drugiej — prokrastynacja, czyli nałogowe wręcz odkładanie obowiązków na później. Dotyczy to wielu dorosłych, a co dopiero nastolatków… 

Black Collage Back to School Photo Collage

Rozwiązanie jest proste, a zarazem trudne do wykonania. Systematyczna nauka i szlifowanie głównych kompetencji językowych. Pytanie tylko, czy Twoje dziecko jest na tyle zmotywowane, samodzielne i pilne, aby każdego dnia poświęcać czas na powtórki z anglika? 

Jeśli tak, to niebawem będzie w gronie szczęśliwców, którzy: bezstresowo przeszli egzamin do tego stopnia, że będą mieć świadomość, że uzyskają najlepsze wyniki i dostaną się do tej wymarzonej szkoły.

Trochę jednak znamy uczniów i wiemy, że często potrzebują duuuużo motywacji i inspiracji do regularnej nauki. I w tym miejscu przychodzimy z pomocą my 🙂

Mamy genialnie zaprojektowaną ścieżkę językową dla ósmoklasistów. Co to oznacza? Kurs angielskiego dedykowany tym, którzy za kilka miesięcy będą zdawać swój pierwszy ważny egzamin przed pójściem do szkoły ponadpodstawowej.

W ramach tego kursu przez wszystkie zajęcia lecimy z powtórkami słówek, zwrotów, gramatyki, ale też szlifujemy: słuchanie ze zrozumieniem, wszelkie formy pisania po angielsku i przede wszystkim — mówienie. Można powiedzieć, że nasze treningi czynią mistrzów! Zdejmujemy blokady językowe i otwieramy uczniów na swobodne komunikowanie się po angielsku. Ba, nauczymy Twoje dziecko nawet samej formy zdawania egzaminu, by czuło się oswojone z tą formą i w 100% przygotowane do śpiewającego zaliczenia wszystkich pytań. 

Nasze wewnętrzne egzaminy z angielskiego pokażą, co jeszcze u każdego ucznia musimy wytrenować. Jak wzmocnić jego kompetencje, by na egzaminie czuł pewność siebie? Co za ulga!

Być może zastanawiasz się, jakie sami mamy osiągnięcia w nauczaniu, skoro tak głośno namawiamy Cię do oddania swojej pociechy pod nasze skrzydła? Świetne pytanie 🙂 To właśnie wyniki egzaminów z tego roku sprowokowały nas, aby jeszcze bardziej namawiać rodziców do zapisów na nasz kurs przygotowujący do egzaminu z angielskiego.

Średni wynik naszych absolwentów był duuużo wyższy niż średnia krajowa, a nawet wojewódzka. Można nawet powiedzieć, że prestiżowi kursanci podbili ogólne statystyki 🙂 Bo ponad 95% to świetny wynik. A wielu miało nawet 100%. Szach-mat!

Nieskromnie napiszemy, że czujemy ogromną dumę z takich osiągnięć. Dziś nasi absolwenci chodzą do swojego wymarzonego liceum, do którego dostali się w pierwszej kolejności. Przypadek? Nie, to efekt systematycznego przygotowywania ich do egzaminu. Doświadczenie to na wagę złota. Szalenie gratulujemy naszym zdolnym kursantom, a zwłaszcza ich rodzicom, którzy dokonali najlepszej życiowej decyzji, zapisania dzieci pod nasze skrzydła. Inwestycja w kurs egzaminacyjny szybko się zwróciła. Mamy na to mnóstwo dowodów 🙂

Jeśli serce podpowiada Ci, aby utorować językowy sukces swojej pociesze, koniecznie miej nas na uwadze. Zwłaszcza że rok szkolny dopiero się zaczął, a my mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, aby ruszyć wspólne na podbój języka angielskiego.