PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk
535 797 717
535 925 919
PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk

Jak wesprzeć swoje dziecko w nauce j.angielskiego?

Uczmy się języka obcego wspólnie z dziećmi – TAK TO MOŻLIWE!

Rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne dla rozwoju dziecka i jego przyszłości jest obecnie znajomość języka angielskiego. Świadomość ta sprawia, że poszukują dla dziecika możliwie najlepszej szkoły językowej. Poświęcają swój czas, pieniądze na to, by dziecku choć trochę ułatwić start w przyszłości. A gdyby tak nauka języka mogła odbywać się również poza szkołą?

Jak wesprzeć w nauce j. angielskiego swoje dziecko?

Przede wszystkim trzeba sprawić, by nie była to nauka, tylko przyswajanie.

Co to oznacza?

Nie mówmy dziecku, że mu się to przyda w przyszłości. Marne szanse by zadziałała taka motywacja, gdyż w przypadku dzieci przyszłość to abstrakcja.

Jedyną motywacją jest że jest fajnie, wesoło, zabawnie – na tym należy się skupić i wykorzystać ten aspekt – mówi Joanna Gabryś-Trybała, Dyrektor Zarządzająca Szkołą Językową Prestige Lingua.  Nauka w młodym wieku to tylko i wyłącznie zabawa. Nauka, a raczej naturalne przyswajanie języka powinno przebiegać w radosnej atmosferze. Nie zmieniajmy się w nauczyciela, który egzekwuje, kontroluje przepytuje – towarzyszmy raczej dziecku w tym procesie.

 

Program zajęć językowych dla dzieci w szkole Prestige Lingua bazuje na tym, by dziecko zaciekawić, by w sposób nieoczywisty, przyswajało nowe słówka, zupełnie niepostrzeżenie. Zajęcia językowe oparte są o róznego rodzaju eksperymenty, czasem zajęcia dotyczące programowania z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów Lego, ale także o wiedzę zawartą w podręcznikach National Geographic, które w sposób niemal naturalny, „podsycają” ciekawość dzieci otaczającym ich światem.

Dzieci chętnie dzielą się z rodzicami wiedzą zdobytą podczas nas zajęć Little England czy Little Discovery, a nawet więcej! Wypytują o dodatkowe informacje związane z tematem poruszonym podczas zajęć – mówi p. Joanna. Tu właśnie rodzic-nauczyciel powinien bazować na zainteresowaniach swojego dziecka, rozbudzając w nim naturalną ciekawość świata. Dzięki temu, rodzic ma szansę zarazić dziecko miłością do języka obcego, sprawić, że w przyszłości będzie z chęcią kontynuowało naukę danego języka, interesując się również kolejnymi.

Dorastając, dziecko doceni starania rodzica i będzie mu wdzięczne za wplątywanie języka obcego do ich codziennej rzeczywistości, a nawet więcej – ma szansę stać się dwujęzyczne .c vfbfb;.l,/l,l,l,l,l,l,l,l,l,kq1Jak możemy wesprzeć dziecko w nauce języka?

Wychwytujmy zwroty, słówka z piosenek i powtarzajmy je sobie podśpiewując. Musimy  być pogodni i radośni. Cieszyć się, śmiać…Dziecko wyczuwa nastrój rodzica. Jeśli zauważy, że rozmowy z rodzicem w języku obcym zawsze przebiegają w beztroskiej atmosferze, będzie pozytywnie nastawione do danego języka. Dlatego spróbujmy dać dziecku tyle ile mamy, przekazać mu wiedzę do tego stopnia, do którego potrafimy, rozbudzając jego ciekawość i budując w nim chęć do zgłębienia tej wiedzy w przyszłości – mówi p. Joanna. 

 

Jeśli znamy angielski to dzielmy się swoją wiedzą na przykład czytając książeczki, śpiewając czy też słuchając bajeczki w j. angielskim. A jeśli nie znamy?

To towarzyszmy naszemu dziecku w poznawaniu i uczmy się razem! – mówi Pani Joanna, coach językowy z wieloletnim doświadczeniem.

 

Pamietajmy, że najlepiej uczymy przez dawanie przykładu, a nie przez nakazywanie. Nie mówmy, że nie mamy talentu do języków, w końcu nasze dziecko chce się z nami utożsamiać! Nie mówmy też, że nauka obcego języka jest bardzo trudna. Skupmy się na tym, że jest to naturalne i że w naszej rodzinie wszyscy się na przykład uczymy angielskiego, ale bez stresu i presji. NATURALNIE – tak jak naturalnie przyswoiliśmy język ojczysty.

 

Artykuł ukazal się w styczniu 2019 w magazynie Together

Jak wesprzeć swoje dziecko w nauce j.angielskiego
Jak wesprzeć swoje dziecko w nauce j.angielskiego