PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk
535 797 717
535 925 919
PrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa GdańskPrestigeLingua - Szkoła językowa Gdańsk

Mówić jak Native Speaker – metoda na osiągnięcie płynności w angielskim.

Mówić jak Native Speaker – metoda na osiągnięcie płynności w angielskim

Język angielski, to jak wiadomo, uniwersalny nośnik komunikacji, który otwiera drzwi do międzynarodowej kariery i osobistego rozwoju.

Mówić jak Native Speaker – metoda na osiągnięcie płynności w angielskim.

W Prestige Lingua, zrozumienie i umiejętność płynnego posługiwania się tym językiem to misja, którą realizujemy z pasją od początku istnienia naszej szkoły. W tym artykule opowiem jak pomagamy naszym kursantom osiągnąć biegłość językową, ale także zbliżyć ich do upragnionego poziomu – by mówić jak native speaker. Wspomnę także o naszej autorskiej metodzie „Communication First”, stworzona przez Joannę Gabryś-Trybała. Oraz o kursie, który zmienia wszystko – Teddy Eddie.

 

Zanurzenie w języku od przedszkola do dorosłości

Podróż do płynności językowej w Prestige Lingua zaczyna się już w przedszkolu. Najmłodsi uczniowie poznają angielski poprzez metodę Teddy Eddie, która wykorzystuje naturalną skłonność dzieci do uczenia się przez zabawę. Miś Teddy Eddie nie jest tylko pluszowym przyjacielem naszych uczniów, ale przede wszystkim narzędziem, które wprowadza ich w świat angielskiego poprzez interaktywne gry, piosenki i opowieści. Dzieci uwielbiają misia i nawet nie czują, że właśnie podczas zabawy, odbywa się najprawdziwsza nauka. I o to nam chodzi! O jak najbardziej zbliżone do naturalnego warunki. O intuicyjne poznawanie języka. Tak, by mówić jak prawdziwy native speaker.

 

Intuicyjne uczenie się języka

Wierzymy, że język angielski jest najlepiej przyswajany w sposób intuicyjny, poprzez ciągłe osłuchiwanie się i praktykę. Nasze zajęcia są projektowane w taki sposób, aby angażować uczniów w naturalne użycie języka, co jest dużo bardziej efektywne niż tradycyjne metody nauczania na przykład tłumaczenie zdań czy robienie testów.

Oferujemy szeroki zakres materiałów audio, które pozwalają uczniom zanurzyć się w dźwiękach angielskiego, pomagając im w naturalnym przyswajaniu języka. Słuchanki, filmy, podcasty – wszystkie te narzędzia są dostępne dla naszych uczniów, aby codziennie mogli praktykować i polepszać swoje umiejętności językowe. Pamiętamy, że celem jest, aby mówić jak native speaker.

 

Rola technologii w nauce języka

W Prestige Lingua żywimy przekonanie, że technologia jest sojusznikiem w edukacji. Innowacyjne aplikacje, platformy e-learningowe i zasoby multimedialne są integralną częścią naszej metody „Communication First”. Uczniowie mają dostęp do interaktywnych ćwiczeń, które dostosowują się do ich indywidualnego tempa nauki i stylu życia, umożliwiając ciągłe doskonalenie umiejętności językowych w sposób elastyczny i przyjemny. Pamiętamy wciąż, żeby łączyć przyjemne z pożytecznym. Uczyć się w ten sposób, by nauka kojarzyła się z przyjemnością.

 

„Communication First”

Podejście „Communication First” jest codziennie wdrażane w naszych klasach. Organizujemy sesje, w których uczniowie uczą się przez symulacje, role-playing i realne projekty. Poprzez interaktywne zajęcia, takie jak przygotowanie i prezentacja projektów, uczniowie Prestige Lingua praktykują używanie angielskiego w sposób, który przygotowuje ich do rzeczywistych wyzwań komunikacyjnych. Na przykład do wyjazdów za granicę.

„Communication First” to podejście, które zdejmuje z uczniów presję perfekcjonizmu gramatycznego. W naszych klasach skupiamy się na rozmowie i wyrażaniu opinii. Uczymy, jak w praktyce używać angielskiego, by opisywać doświadczenia, wyrażać uczucia i realizować cele komunikacyjne, które są istotne dla naszych uczniów. A rozmawiać, uczymy się rozmawiając. By wkrótce mówić jak native speaker!

 

Indywidualizacja kluczem do sukcesu

Zanim ktoś przystąpi do kursu w naszej szkole, stawiamy sobie za zadanie poznać dokładnie ich potrzeby i cele. To jest moment, w którym rozpoczynamy naszą przygodę z uczniem od szczegółowego wywiadu. Chcemy zrozumieć, do czego jest potrzebny ten kurs. To podejście zaczerpnięte z sesji coachingowych ma szczególne znaczenie, zwłaszcza jeśli mówimy o dzieciach i młodzieży. Dlaczego? Ponieważ bardzo często ci uczniowie stają przed koniecznością napisania egzaminów, które mają ogromne znaczenie dla ich przyszłości. Te egzaminy mogą otwierać drzwi do prestiżowych uczelni i kształtować ich dalszą ścieżkę zawodową. Dlatego też dbamy o to, aby nasze kursy były dopasowane do ich indywidualnych potrzeb, wówczas szczególną uwagę przykładamy do gramatyki, która jest nieodłącznym elementem tych ważnych egzaminów. Naszym celem jest przygotować naszych uczniów na każdą ewentualność i umożliwić im osiągnięcie sukcesu w tych istotnych momentach ich edukacji. By pisać i mówić jak native speaker.

 

Sukces grupy licealistów

Mówiąc o egzaminach to nie można nie wspomnieć o naszej grupie Proficiency. Jesteśmy szalenie dumni z naszej grupy licealistów, którzy rozpoczęli swoją przygodę z angielskim w naszej szkole jako małe dzieci i teraz osiągnęli poziom najwyższy poziom – Proficiency! Wyżej się nie da! Są oni żywym dowodem na to, że metoda „Communication First” działa. Te wyjątkowe umysły nie tylko opanowały język na poziomie biegłym, ale także wykazują się zaawansowanymi umiejętnościami komunikacyjnymi, które wykorzystują podczas międzynarodowych egzaminów, konkursów językowych i wymian. Obserwując ich determinację i ambicje, wiemy, że ta młodzież osiągnie baardzo wiele.

Budowanie pewności siebie przez praktykę

Kluczem do sukcesu naszych uczniów jest konsekwentna praktyka w bezpiecznym środowisku, które pozwala na naukę z błędów. W naszej szkole kładziemy duży nacisk na pozytywny feedback, który wzmacnia pewność siebie i sprzyja otwartości w komunikacji. Pozytywny feedback, czy też afirmacja naprawdę robią dobrą robotę. Wierzymy, że każdy, jeśli tylko zechce może mówić jak native speaker.

 

Kultywowanie międzynarodowej świadomości

Nasza metoda „Communication First” idzie ręka w rękę z kultywowaniem międzynarodowej świadomości. Uczymy naszych uczniów, jak używać języka angielskiego, aby porozumiewać się z ludźmi z różnych kultur, co jest nieocenioną umiejętnością w dzisiejszym zglobalizowanym świecie. Organizowane przez nas wydarzenia międzykulturowe, takie jak spotkania z native speakerami i międzynarodowe projekty, (na przykład nasze obozy za granicę) pozwalają uczniom na praktyczne zastosowanie języka angielskiego w różnorodnych kontekstach społecznych i zawodowych.

Rozwijanie zaawansowanych umiejętności językowych

Dla uczniów, którzy osiągnęli już wysoki poziom biegłości, i mówią już prawie ja native speaker. Prestige Lingua oferuje zaawansowane moduły nauczania. Te kursy skupiają się na subtelnym niuansowaniu języka, retoryce oraz zaawansowanych strukturach językowych, które są niezbędne w akademickim i profesjonalnym środowisku. Nasze zaawansowane programy są projektowane tak, aby inspirować uczniów do ciągłego rozwoju i doskonalenia ich języka angielskiego. Wiemy przecież dobrze, że organ nieużywany zanika, a umiejętność, jaką jest znajomość obcego języka może „zardzewieć” jeśli nie jest podsycana.

Zaangażowanie w społeczność

Prestige Lingua nie jest tylko szkołą językową; jesteśmy społecznością. Przez zaangażowanie w życie szkolne i różnorodne projekty społeczne, uczniowie uczą się, jak wykorzystywać język angielski w realnych sytuacjach, co wzmacnia ich poczucie przynależności i buduje trwałe więzi. Od kilku lat prowadzimy letnie obozy językowe dla dzieci i nastolatków oraz kursy językowe Wielkiej Brytanii, gdzie każdy uczestnik używa nabytych umiejętności językowych w praktyce.

Inwestycja w przyszłość

Każdy kurs w Prestige Lingua to inwestycja w przyszłość naszych uczniów. Nasza metoda „Communication First” zapewnia im narzędzia niezbędne do osiągnięcia sukcesu w przyszłych studiach, karierze zawodowej i osobistych podróżach. Dzięki skupieniu na praktycznym użyciu języka, nasza metoda przygotowuje uczniów do życia w świecie, w którym angielski jest mostem łączącym kultury i narody. Nasi absolwenci studiują dziś na najbardziej prestiżowych uniwersytetach świata i robią międzynarodowe kariery zawodowe. I tak, mówią jak native speaker.

 

Podsumowując, „Communication First” w Prestige Lingua to holistyczne podejście do nauki języka angielskiego, które przekracza tradycyjne ramy edukacji językowej. Poprzez skoncentrowanie się na komunikacji, wykorzystanie intuicyjnego uczenia się, zaangażowanie technologii i personalizację nauczania, nasza metoda kształci uczniów, którzy nie tylko biegle władają językiem angielskim, ale też są gotowi na wyzwania międzynarodowego świata. Zapraszamy do Prestige Lingua, gdzie każdy uczący się staje się częścią naszej społeczności, a angielski jest przeżywany, a nie tylko uczony. Chcesz mówić jak native speaker, a może chcesz by tak mówiło Twoje dziecko? Mamy na to sprawdzoną metodę!